Ton Balıklı ve Ispanaklı Salata Tarifi

33-326a4086-7837-45f9-bc97-fe32c9f50459.jpeg
Yemek

Ton Balıklı ve Ispanaklı Salata Tarifi

Selam dostlarım hoş geldiniz. Bu gün yapmayı çok sevdiğim hem çok doyurucu hem de çok kolay bir salata tarifi vereceğim. Salata genelde tek öğün olarak sevilmez aslında ben de pek sevmezdim. Ama hangi tatların birbirleriyle uyduğunu keşfettiğimde gerçekten çok sevmeye başladım. Sadece porsiyon ayarını düzgün yaparak çok doyurucu salatalar yapmak mümkün. Bu gün ise yine çok sevdiğim bir tarifi sizlerle paylaşmak isterim.

Yanlız şöyle bir sorun var ki ben kendime salata yaparken miktarlarını her zaman göz kararı koyarım. Neyin salatası olmasını istiyorsam o yiyeceği bol koyuyorum. Tabii ki aşırı abartmadan. O yüzden bu salata da size marul ve ıspanağın tam miktarını vermeyeceğim. Ama diğer vereceğim miktarlar tek kişilik bir salata için. Siz ıspanak ve marulu bir kaç parça şeklinde ekleyebilirsiniz. 

Malzemeler:

Ispanak (çiğ)

Marul

Salatalık (1 adet)

Ton balığı (160 gr)

Çekilmiş Ceviz (1 avuç) (Yerine badem de kullanabilirsiniz o da çok yakışıyor)

Beyaz peynir (1 kibrit kutusu)

1 tane haşlanmış yumurta

İsteğe bağlı mısır (ben tercih etmedim ama çok yakışır)

Bu salataya nar ekşisi limon gibi şeyleri ben yakıştırmıyorum ama birkaç damla Zeytinyağı damlatabilirsiniz.

Tuz 

Karabiber

Tüm malzemeleri ekleyip güzelce karıştırın ve afiyet olsun. 

Önerim:Yumurtayı kaskatı olacak şekilde haşlamaktansa kayısı kıvamında bırakırsanız kesinlikle daha güzel bir lezzet katıyor. Hatta kayısıdan bile daha sıvı bırakabilirsiniz tabii ki damak tadınıza kalmış ama bence çok daha güzel.

Afiyet olsuun :))))


Yorumlar
Yorum Yap!
Yorum yazmak için Giriş Yap