Karantina Vibes

31-16d6ffed-efd2-4406-8ade-4a2e71d5b61f.jpeg
Kişisel

Karantina Vibes

Selamm dostlar. Ne zamandır buralarda yokum. Açıkcası belirli bir sebebi yok ama hiç içimden gelmiyordu o yüzden yazmak istemedim. Yokluğumda dünyada da kıyametler de koptu tabi ki. Covid-19'un etkisiyle şu an hepimiz karantina sürecindeyiz. Gerçekten zor zamanlardan geçiyoruz. Dışarı çıkamamak, sağlığımız için endişelenmek, sevdiklerimizi görememek gerçekten psikolojik olarak hiç kolay bir durum değil. Ben neyse ki ailemle birlikteyim ama bir zaman sonra birbirimizden bile sıkılabiliyoruz. Yine de sağlıklı bir şekilde bir arada bulunduğumuz için şanslıyım. Yaşadığımız bu pandemi döneminde doğal olarak verimli vakit geçirmek de imkansız olabiliyor. Ama günler sabahtan akşama kadar dizi film izleyerek, yatakta yan gelip yatarak geçmez. Ben bu süreçte neler yapıyorum ondan kısaca bahsetmem gerekirse, bu aralar çok sık mutfakta takılıyorum. Çevremden anladığım kadarıyla herkeste bir mutfak aşkı başlamış durumda. Hemen hemen her gün tatlısıydı, börekti bilmem neydi böyle geçiyor. Açıkcası bu süreçte mutfakta ne kadar keyifli vakit geçirdiğimi farkettim. Aynı zamanda yaptığım yiyecekler ev halkı tarafından takdir de görüyor. O yüzden bu konuda baya motivasyon doluyorum. Onun haricinde herkes gibi dizi izliyorum. Ama gerçekten de bu durumu fazla abartmamak lazım. Yani dizi izleyin elbette ama bence oturup bir anda bütün dizileri bitirmeyin. Gün içinde farklı aktiviteler de yapmaya çalışın. Sen yapıyor musun derseniz bazen yapıyorum bazen yapmıyorum. Ama siz dediğimi yapın yaptığımı da bazen yapın. 

Bir diğer yaptığım aktivite ise (pardon yapmaya niyetlendiğim) spor yapmaak :) Kuzenimle bir işe girişelim dedik ama sadece 3 gün spor yaptıktan sonra kuzenim ayağını incitti ve bıraktık. Şaka gibi. Ama sağlıktan yana bırakmadığım şey her öğlen yemeğinde salata yemek. Aslında mutfağa girdiğim şu dönemlerde bu blogda sizlere bir iki pratik yapıp da çok sevdiğim atıştırmalık tarifi vermek istiyorum. Gün aşırı salata tüketmeye başladım ve gerçekten çok doyurucu, kolay, lezzetli ve yapılışı çok basit salatalar yapıyorum. Yakın zamanda sevdiğim bir kaç tarifi burada paylaşmaya çalışırım :)) 

Karantina da size verebileceğim en önemli öneri, Yeni hobiler edinmek :)

Bunu tüm içtenliğimle söylüyorum ki gerçekten de yeni hobiler bulmak için mükemmel bir zamanlamanın içerisindeyiz. Ben mutfakta eğlendiğimi farkettim ve bunu hobi olarak görmeye başladım. Evet şu anlık bu kadar. Siz de evin içinde daha önce hiç girmediğiniz bir alana girebilirsiniz ve bunu deneyebilirsiniz. Mesela yazmak. Yazarlığı deneyebilirsiniz. Belki başarısız olursunuz ama bunu denemek ve başarısız bile olsa başarılı hale getirmeniz için bol bol vaktiniz var. Veya resim yapmaya başlayın. Ya da yeteneğinizin olduğunu düşündüğünüz bir konunun üstüne gitmeye çalışın. Evet pandemi döneminde bunları yapmak istemek çok zor ve zaten içinizdeki isteksizlik için asla kendinizi suçlamayın. Ama yine de kendinize bir şans verin ve bu gün bir şeyler yapmaya çalışın. 

Hep ötelediğiniz ertelediğiniz işlere bir dönüp bakmayı deneyin. Ben açıkcası o işi hala başaramadım. Piyanonun yüzüne bile bakmıyorum. Asla içimden gelmiyor. Zaten hobim olan bir şeyi yapmaktansa şu an yeni hobiler keşfetmek daha cazip geliyor. Ama aslında yanlış sayılan bir durum. Çünkü eminim ki piyanonun başına oturduğum gün pek çok şeyi unutmaya başladığımı farkedeceğim ve keşke daha önceden çalışmaya devam etseydim diyeceğim. Ve belki de başına oturduğumda ve çalmaya başladığımda o parçayı ilk çaldığım zamanlara gidip kendimi iyi hissedeceğim. Belki de kötü hissederim ama bana ne hissettirirse hissettirsin hala taze kalmak için bu işi aksatmamam gerekiyor. Hatta şu an bu yazıyı yazarken gelen vicdan azabından dolayı sanırım daha sonra piyanoya bir göz atsam iyi olacak. 

Bu örneği bilerek vermek istedim çünkü eminim ki sizinde arka plana attığınız işleriniz vardır. Kendinizi motive etmek sizin elinizde ne kadar zor olursa olsun önce derin bir nefes alın, ellerinizi yıkayın ve işinizi yapmayı deneyin. Sevdiklerinizi sık sık arayın konuşun. Her gün arkadaşlarımla görüntülü konuşuyorum ve açıkcası bana çok iyi geliyor. Biraz da olsa sizi motive edicektir.

Sanırım şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Eğer yazımı beğendiyseniz ve yorumlarınızı paylaşmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz veya e-mail yoluyla benimle iletişime geçebilirsiniz. Kendinize iyi bakın, evde kalın ve elleriniz yıkamayı unutmayıınn :)))) :****

Yorumlar
Yorum Yap!
Yorum yazmak için Giriş Yap