Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

30-752x395-hadi-ipucu-sorusu-6-agustos-benjamin-buttonin-tuhaf-hikayesi-kitabinin-yazari-kimdir-1565078084616.jpg
Film/Dizi

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Merhabaaa. Bu gün ekşi sözlükte yaşamı son derece saçma olan abi olarak nitelendirilen (haklı) ve muhtemelen bildiğiniz ama benim henüz yeni izlediğim bir filmden bahsedicem. Aynı zamanda kitabı da var. Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi. Gerçekten tuhaf.  

Adını çok duyduğum bir filmdi çünkü konusu gerçekten çok farklı ve güzel. Film 2008 yapımlı yani baya eski ama maalesef ben daha yeni izledim. Her neyse, filmin konusu Benjamin Button isimli bir insanın zamanı tam tersine yaşaması. Yani doğduğunda yaşlı bir bebek olarak dünyaya geliyor, yaşlı bir birey olarak yaşamaya devam ediyor, gençleşiyor ve en sonunda ölüyor. Kısaca konusu bu. Başrolünde Brad Pitt, Cate Blanchett gibi oyuncular bulunuyor. Ben gerçekten çok beğendim ve sonunda da çok duygulandım. İzlerken çok kez böyle dünyaya gelseydim ne olurdu diye düşündüm. Saçma, ama öyle. Aslında çok korkunç bir durum bence. Ya da değil. Aslında kötü olan durum herkesle aynı hayatı yaşamamak, farklı olmak. Farklı olmak çok güzel bir şey gibi düşünülse de bu filmden sonra her konuda güzel olmadığını anladım. Herkes yürüdüğün yolun tersine yürüyor. Benjamin sırf bu yüzden çocuğunu ve sevdiği kadını terk ediyor. Ama eğer herkes bu durumda olsaydı bu garip olmazdı. Farklılık zor. Yine ekşi sözlükte denk geldiğim yorumlara göre konusu fazlasıyla eleştirilmiş. Bu durumun mümkünatıyla ilgili yorumlar da baya fazla. Deli misiniz kardeşim. Bu bir film yav. Neyse. 

Yakın zamanda kitabını da okumak istiyorum ve muhtemelen okuduğumda yorumunu da burada yaparım. Ama hem filmi hem de kitabı olan konulu şeyler de aslında ilk kitabı okumak bana daha mantıklı geliyor çünkü ben ilk filmi izlediğimde kitabı bana daha az etkileyici geliyor. Saçma. Aman neyse. Filmle ilgili biraz daha yorum yapmak gerekirse, gerçekten çok başarılı özellikle de her şeyin Benjaminin günlüğü üzerinde anlatılması gerçekten çok etkileyici bir anlam katıyor. Film toplamda 23 tane ödül almış. Evet tek tek baktım ve gerçekten bu müthiş bir şey. 2009 yılında 3 dalda Oscar'a layık görülmüş. İzlemediyseniz izlenecekler listenizin başına koymanız gereken bir film bence. Ve bu günlük bu kadar kendinize iyi bakınız hoşça kalınız :)

Yorumlar
Yorum Yap!
Yorum yazmak için Giriş Yap